Scores Listing for Uvalde #10(02/18/2024-UVALDE, TX)

Results as of 02/19/2024 @ 09:26

(N/M)=Non-Member
(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

13-15 DALLY TR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WALKER, HOLT (HL) ACKERLY, TX 16.990 10.00 200.00
2. MCELWEE, AUDREY (HD) LAMESA, TX 16.990 10.00 200.00
3. LOESCH, AVA (HL) BIG SPRING, TX 100.000 0.00 0.00
4. FOLMER, NAIA (HL) (N/M) LAVERNIA, TX 100.000 0.00 0.00
5. WALKER, HOLT (HL) ACKERLY, TX 100.000 0.00 0.00
6. WEEKLEY, BLAKE (HD) BOERNE, TX 100.000 0.00 0.00
7. WEEKLEY, BLAKE (HD) BOERNE, TX 100.000 0.00 0.00
8. GUTIERREZ, ADELADA (HD) (N/M) , 100.000 0.00 0.00
16-19 DALLY TR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. POWLEDGE, RENDON (HL) GRANDVIEW 6.690 10.00 100.00
2. ROBERTSON, LOGAN (HD) SANTA ANNA 6.690 10.00 100.00
3. ROBERTSON, LOGAN (HL) SANTA ANNA 100.000 0.00 0.00
4. POWLEDGE, RENDON (HD) GRANDVIEW 100.000 0.00 0.00
8U BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 18.706 10.00 180.00
2. CANERDAY, RIATTA MERKEL, TX 18.889 9.00 0.00
3. FRIDAY, CHARLIE FREDERICKSBURG 20.894 8.00 0.00
4. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 22.985 7.00 0.00
8U BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 35.290 10.00 160.00
2. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 100.000 0.00 0.00
3. ARNOLD, SUTTON (N/M) NEW BRAUNFELS, TX 100.000 0.00 0.00
4. LOESCH, PISTOL BIG SPRING, TX 100.000 0.00 0.00
8U DOUBLE MUGGING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. ARNOLD, SUTTON (N/M) NEW BRAUNFELS, TX 100.000 0.00 40.00
2. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 100.000 0.00 40.00
3. LOESCH, PISTOL BIG SPRING, TX 100.000 0.00 40.00
8U GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LEE, PYPER JO (N/M) GOLIAD, TX 11.300 0.00 189.00
2. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 13.330 9.00 126.00
3. LOESCH, PISTOL BIG SPRING, TX 14.360 8.00 0.00
4. ARNOLD, SUTTON (N/M) NEW BRAUNFELS, TX 16.600 0.00 0.00
5. CANERDAY, RIATTA MERKEL, TX 18.080 6.00 0.00
6. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 22.270 5.00 0.00
7. FRIDAY, CHARLIE FREDERICKSBURG 23.280 4.00 0.00
8U POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 26.842 10.00 180.00
2. CANERDAY, RIATTA MERKEL, TX 27.200 9.00 0.00
3. FRIDAY, CHARLIE FREDERICKSBURG 28.623 8.00 0.00
4. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 33.692 7.00 0.00
912 COED JP DM
Place Member Name City Time Points $ Won
1. CAVATAIO, CAUL LINDALE, TX 22.950 10.00 120.00
2. BELL, CORY VAN HORN, TX 24.980 9.00 0.00
3. HALE, HAUSTIN (N/M) STEPHENVILLE, TX 100.000 0.00 0.00
B0912 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. FRIESENHAHN, CASH SAN ANTONIO, TX 2.740 10.00 144.00
2. BELL, CORY VAN HORN, TX 3.140 9.00 96.00
3. HALE, HAUSTIN (N/M) STEPHENVILLE, TX 3.880 0.00 0.00
4. CAVATAIO, CAUL LINDALE, TX 4.110 7.00 0.00
5. HORTON, JAKE FREDERICKSBURG, TX 100.000 0.00 0.00
6. OWENS, CARTER (N/M) RANKIN, TX 100.000 0.00 0.00
B0912 TIE-DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. FRIESENHAHN, CASH SAN ANTONIO, TX 21.530 10.00 160.00
2. BELL, CORY VAN HORN, TX 21.850 9.00 0.00
3. HAIRELL, WYATT (N/M) HALLETSVILLE, TX 30.240 0.00 0.00
4. CAVATAIO, CAUL LINDALE, TX 100.000 0.00 0.00
B1315 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LAWRENCE, HUNTER COMANCHE, TX 2.800 10.00 150.00
2. WILLIAMS, TANNER (N/M) ALPINE, TX 3.810 0.00 100.00
3. JAMES, JACE (N/M) BULVERDE, TX 12.170 0.00 0.00
4. WALKER, HOLT ACKERLY, TX 100.000 0.00 0.00
5. FUCHS, RUSTYN BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
B1315 JP TIE-DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WALKER, HOLT ACKERLY, TX 15.890 10.00 100.00
2. FUCHS, RUSTYN BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
B1315 TIE-DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. PRATER, TRENTON (N/M) SHEPHERD, TX 12.120 0.00 180.00
2. LAWRENCE, HUNTER COMANCHE, TX 14.030 9.00 120.00
3. FUCHS, RUSTYN BRADY, TX 17.740 8.00 0.00
4. JAMES, JACE (N/M) BULVERDE, TX 20.810 0.00 0.00
5. WALKER, HOLT ACKERLY, TX 100.000 0.00 0.00
6. BECKER, TUFTIN (N/M) MORGAN MILL, TX 100.000 0.00 0.00
B1619 JP TIE DOWN
Place Member Name City Time Points $ Won
1. POWLEDGE, RENDON GRANDVIEW 10.290 10.00 180.00
2. ROBERTSON, LOGAN SANTA ANNA, TX 19.560 9.00 0.00
3. SMITH, TUCKER EARLY, TX 100.000 0.00 0.00
B1619 TIE DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. POWLEDGE, RENDON GRANDVIEW 12.660 10.00 180.00
2. ROBERTSON, LOGAN SANTA ANNA, TX 100.000 0.00 0.00
3. SMITH, TUCKER EARLY, TX 100.000 0.00 0.00
B912 DOUBLE MUGGING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. FRIESENHAHN, CASH SAN ANTONIO, TX 10.670 10.00 144.00
2. BELL, CORY VAN HORN, TX 15.030 9.00 96.00
3. HALE, HAUSTIN (N/M) STEPHENVILLE, TX 18.740 0.00 0.00
4. CAVATAIO, CAUL LINDALE, TX 23.800 7.00 0.00
5. OWENS, CARTER (N/M) RANKIN, TX 100.000 0.00 0.00
6. HORTON, JAKE FREDERICKSBURG, TX 100.000 0.00 0.00
G0912 BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 17.710 10.00 135.00
2. GENTRY, RILEY DENTON, TX 19.958 9.00 90.00
3. HORTON, TENLEY FREDERICKSBURG, TX 20.920 8.00 0.00
4. SHANKLIN, SAIGE (N/M) ROCKSPRINGS, TX 22.990 0.00 0.00
5. WATTS, WHITLEY BOERNE 23.974 6.00 0.00
G0912 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. SHANKLIN, SAIGE (N/M) ROCKSPRINGS, TX 100.000 0.00 45.00
2. BECKER, BENTLEY (N/M) MORGAN MILL, TX 100.000 0.00 45.00
3. LOESCH, ABBY KATE BIG SPRING, TX 100.000 0.00 45.00
4. GENTRY, RILEY DENTON, TX 100.000 0.00 45.00
5. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 100.000 0.00 45.00
G0912 GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LOESCH, ABBY KATE BIG SPRING, TX 11.520 10.00 135.00
2. GENTRY, RILEY DENTON, TX 23.410 9.00 0.00
3. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
G0912 JP BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LOESCH, ABBY KATE BIG SPRING, TX 3.240 10.00 135.00
2. GENTRY, RILEY DENTON, TX 3.470 9.00 0.00
3. SHANKLIN, SAIGE (N/M) ROCKSPRINGS, TX 100.000 0.00 0.00
G0912 POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WATTS, WHITLEY BOERNE 22.506 10.00 135.00
2. GENTRY, RILEY DENTON, TX 23.734 9.00 90.00
3. SHANKLIN, SAIGE (N/M) ROCKSPRINGS, TX 28.569 0.00 0.00
4. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
5. HORTON, TENLEY FREDERICKSBURG, TX 100.000 0.00 0.00
G1315 BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 17.047 10.00 234.00
2. ARNOLD, ADDY (N/M) NEW BRAUNFELS, TX 17.106 0.00 175.50
3. ADAMS, BROOKE (N/M) TAHOKA, TX 17.350 0.00 117.00
4. AVILAS, ALEXA DUBLIN 17.362 7.00 58.50
5. ABEL, ANISTYN (N/M) HOBBS, NM 17.772 0.00 0.00
6. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 17.779 5.00 0.00
7. LOESCH, AVA BIG SPRING, TX 17.844 4.00 0.00
8. AVILAS, MYA DUBLIN 19.043 3.00 0.00
9. MCELWEE, AUDREY LAMESA, TX 19.272 2.00 0.00
10. AUTREY, ACEY ABILENE, TX 19.280 1.00 0.00
11. DREW, TALON COMANCHE, TX 19.601 0.00 0.00
12. MCFADDEN, MOLLY LORAINE, TX 22.203 0.00 0.00
13. SCHMIDT, ADDISON GAIL 23.680 0.00 0.00
G1315 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. GUTIERREZ, ADELADA (N/M) , 2.550 0.00 260.00
2. WILLIAMS, AVERY (N/M) ALPINE, TX 2.860 0.00 195.00
3. JAMES, JOSEY (N/M) BULVERDE, TX 2.970 0.00 130.00
4. ABEL, ANISTYN (N/M) HOBBS, NM 3.410 0.00 65.00
5. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 3.690 6.00 0.00
6. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 3.790 5.00 0.00
7. AVILAS, MYA DUBLIN 100.000 0.00 0.00
8. LOESCH, AVA BIG SPRING, TX 100.000 0.00 0.00
9. ERNEST, ALLY (N/M) WHARTON, TX 100.000 0.00 0.00
10. BILLINGS, CEALY TARPLEY, TX 100.000 0.00 0.00
11. CANERDAY, MESA MERKEL, TX 100.000 0.00 0.00
12. ARNOLD, ADDY (N/M) NEW BRAUNFELS, TX 100.000 0.00 0.00
13. ADAMS, BROOKE (N/M) TAHOKA, TX 100.000 0.00 0.00
G1315 GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. AUTREY, ACEY ABILENE, TX 7.480 10.00 270.00
2. MCELWEE, AUDREY LAMESA, TX 7.690 9.00 162.00
3. ADAMS, BROOKE (N/M) TAHOKA, TX 8.080 0.00 108.00
4. ABEL, ANISTYN (N/M) HOBBS, NM 8.220 0.00 0.00
5. LOESCH, AVA BIG SPRING, TX 8.360 6.00 0.00
6. MCELWEE, JESSIE LAMESA, TX 8.420 5.00 0.00
7. WILLIAMS, AVERY (N/M) ALPINE, TX 9.060 0.00 0.00
8. ARNOLD, ADDY (N/M) NEW BRAUNFELS, TX 10.530 0.00 0.00
9. WEEKLEY, BLAKE BOERNE, TX 11.020 2.00 0.00
10. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 12.300 1.00 0.00
11. FOLMER, NAIA (N/M) LAVERNIA, TX 14.030 0.00 0.00
12. CANERDAY, MESA MERKEL, TX 18.320 0.00 0.00
G1315 JP BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. GUTIERREZ, ADELADA (N/M) , 1.970 0.00 250.00
2. ABEL, ANISTYN (N/M) HOBBS, NM 2.350 0.00 150.00
3. WILLIAMS, AVERY (N/M) ALPINE, TX 2.850 0.00 100.00
4. ARNOLD, ADDY (N/M) NEW BRAUNFELS, TX 11.940 0.00 0.00
5. ADAMS, BROOKE (N/M) TAHOKA, TX 100.000 0.00 0.00
6. ERNEST, ALLY (N/M) WHARTON, TX 100.000 0.00 0.00
7. BECKER, BENTLEY (N/M) MORGAN MILL, TX 100.000 0.00 0.00
8. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 100.000 0.00 0.00
9. LOESCH, AVA BIG SPRING, TX 100.000 0.00 0.00
10. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
G1315 POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. AVILAS, ALEXA DUBLIN 20.846 10.00 162.00
2. DREW, TALON COMANCHE, TX 22.092 9.00 108.00
3. SCHMIDT, ADDISON GAIL 22.517 8.00 0.00
4. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 26.260 7.00 0.00
5. LOESCH, AVA BIG SPRING, TX 26.881 6.00 0.00
6. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 32.950 5.00 0.00
G1619 BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WILSON, SAVANNAH MIDLAND, TX 17.335 10.00 202.50
2. DREW, TAYLOR COMANCHE, TX 17.882 9.00 121.50
3. SPEER, MADISON (N/M) UVALDE, TX 17.883 0.00 81.00
4. WOOD, REESE MIDLAND 17.957 7.00 0.00
5. MCCOY, KALLI GOLDTHWAITE 18.144 6.00 0.00
6. LAWRENCE, ABBEY COMANCHE, TX 18.218 5.00 0.00
7. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 22.401 4.00 0.00
8. SCHMIDT, KAMBELL GAIL 23.092 3.00 0.00
9. SPEER, MCKENZIE (N/M) UVALDE, TX 27.576 0.00 0.00
G1619 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 2.510 10.00 240.00
2. SPEER, MCKENZIE (N/M) UVALDE, TX 100.000 0.00 0.00
3. SPEER, MADISON (N/M) UVALDE, TX 100.000 0.00 0.00
4. DREW, TAYLOR COMANCHE, TX 100.000 0.00 0.00
G1619 GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 8.580 10.00 135.00
2. WILSON, SAVANNAH MIDLAND, TX 9.070 9.00 0.00
3. WOOD, REESE MIDLAND 9.710 8.00 0.00
G1619 JP BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 2.550 10.00 240.00
2. JAMES, JOSEY (N/M) BULVERDE, TX 3.160 0.00 0.00
3. BECKER, BENTLEY (N/M) MORGAN MILL, TX 100.000 0.00 0.00
4. ABEL, ANISTYN (N/M) HOBBS, NM 100.000 0.00 0.00
G1619 POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. MCCOY, KALLI GOLDTHWAITE 21.587 10.00 189.00
2. WILSON, SAVANNAH MIDLAND, TX 22.082 9.00 126.00
3. SPEER, MCKENZIE (N/M) UVALDE, TX 26.144 0.00 0.00
4. SPEER, MADISON (N/M) UVALDE, TX 35.585 0.00 0.00
5. SCHMIDT, KAMBELL GAIL 36.195 6.00 0.00
6. DREW, TAYLOR COMANCHE, TX 36.426 5.00 0.00
7. LAWRENCE, ABBEY COMANCHE, TX 37.278 4.00 0.00