Scores Listing for Sweetwater #6(11/19/2023-SWEETWATER TX)

Results as of 05/16/2024 @ 08:13

(N/M)=Non-Member
(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

13-15 DALLY TR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LOESCH, AVA (HL) BIG SPRING 100.000 0.00 50.00
2. WALKER, HOLT (HL) ACKERLY, TX 100.000 0.00 50.00
3. WALKER, HOLT (HL) ACKERLY, TX 100.000 0.00 50.00
4. OPEN, 1315 (HD) (N/M) BRONTE, TX 100.000 0.00 50.00
5. WEEKLEY, BLAKE (HD) BOERNE, TX 100.000 0.00 50.00
6. MCELWEE, AUDREY (HD) LAMESA, TX 100.000 0.00 50.00
16-19 DALLY TR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. BURTON, HEGAN (HL) SWEETWATER, TX 7.310 10.00 200.00
2. BURTON, HONDO (HD) SWEETWATER, TX 7.310 10.00 200.00
3. BURTON, HONDO (HL) SWEETWATER, TX 8.890 9.00 0.00
4. BURTON, HEGAN (HD) SWEETWATER, TX 8.890 9.00 0.00
5. POWLEDGE, RENDON (HL) GRANDVIEW, TX 13.880 8.00 0.00
6. ROBERTSON, LOGAN (HD) SANTA ANNA, TX 13.880 8.00 0.00
7. ROBERTSON, LOGAN (HL) SANTA ANNA, TX 100.000 0.00 0.00
8. POWLEDGE, RENDON (HD) GRANDVIEW, TX 100.000 0.00 0.00
8U BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. CANERDAY, RIATTA BALLINGER, TX 16.269 10.00 135.00
2. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 17.143 9.00 90.00
3. SCHMIDT, BERKLEY GAIL 22.827 8.00 0.00
4. CARLISLE, CREECE MULLIN 23.538 7.00 0.00
5. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 25.377 6.00 0.00
8U BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LOESCH, PISTOL BIG SPRING, TX 4.210 10.00 160.00
2. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 100.000 0.00 0.00
3. CANERDAY, RIATTA BALLINGER, TX 100.000 0.00 0.00
4. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 100.000 0.00 0.00
8U DOUBLE MUGGING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LOESCH, PISTOL BIG SPRING, TX 26.650 10.00 80.00
2. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 32.070 9.00 0.00
8U GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 12.570 10.00 162.00
2. LOESCH, PISTOL BIG SPRING, TX 14.370 9.00 108.00
3. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 18.850 8.00 0.00
4. CANERDAY, RIATTA BALLINGER, TX 25.010 7.00 0.00
5. CARLISLE, CREECE MULLIN 25.890 6.00 0.00
6. BURTON, HATTIE JO SWEETWATER, TX 30.700 5.00 0.00
8U POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 21.661 10.00 180.00
2. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 23.804 9.00 0.00
3. CANERDAY, RIATTA BALLINGER, TX 27.342 8.00 0.00
4. SCHMIDT, BERKLEY GAIL 36.967 7.00 0.00
912 COED JP DM
Place Member Name City Time Points $ Won
1. FRIESENHAHN, CASH SAN ANTONIO, TX 11.520 10.00 80.00
2. BELL, CORY VAN HORN, TX 13.170 9.00 0.00
B0912 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. BELL, CORY VAN HORN, TX 2.150 10.00 80.00
2. FRIESENHAHN, CASH SAN ANTONIO 2.300 9.00 0.00
B0912 TIE-DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. FRIESENHAHN, CASH SAN ANTONIO 11.940 10.00 80.00
2. BELL, CORY VAN HORN, TX 100.000 0.00 0.00
B1315 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. HUDSON, JAKE MILES 2.320 10.00 200.00
2. LAWRENCE, HUNTER COMANCHE, TX 2.900 9.00 0.00
3. WALKER, HOLT ACKERLY, TX 100.000 0.00 0.00
4. BOEGNER, TRENT STEPHENVILLE, TX 100.000 0.00 0.00
B1315 JP TIE-DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. HUDSON, JAKE MILES 11.530 10.00 200.00
2. PAGE, DYLAN (N/M) BALLINGER, TX 13.950 0.00 0.00
3. WALKER, HOLT ACKERLY, TX 25.240 8.00 0.00
4. BOEGNER, TRENT STEPHENVILLE, TX 100.000 0.00 0.00
B1315 TIE-DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. PAGE, DYLAN (N/M) BALLINGER, TX 15.930 0.00 150.00
2. LAWRENCE, HUNTER COMANCHE, TX 16.390 9.00 100.00
3. HUDSON, JAKE MILES 21.820 8.00 0.00
4. WALKER, HOLT ACKERLY, TX 100.000 0.00 0.00
5. BOEGNER, TRENT STEPHENVILLE, TX 100.000 0.00 0.00
B1619 JP TIE DOWN
Place Member Name City Time Points $ Won
1. EAKIN, WYATT VERNON, TX 9.810 10.00 216.00
2. SMITH, TUCKER EARLY, TX 14.970 9.00 144.00
3. POWLEDGE, RENDON GRANDVIEW, TX 100.000 0.00 0.00
4. ROBERTSON, LOGAN SANTA ANNA, TX 100.000 0.00 0.00
5. BURTON, HONDO SWEETWATER, TX 100.000 0.00 0.00
6. STRICKLAND, HAYDEN ARTESIA, NM 100.000 0.00 0.00
B1619 STEER WRESTLI
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WHITT, LANE STEPHENVILLE, TX 6.010 10.00 50.00
B1619 TIE DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. SMITH, TUCKER EARLY, TX 10.780 10.00 216.00
2. BURTON, HONDO SWEETWATER, TX 13.110 9.00 144.00
3. EAKIN, WYATT VERNON, TX 17.620 8.00 0.00
4. ROBERTSON, LOGAN SANTA ANNA, TX 19.230 7.00 0.00
5. POWLEDGE, RENDON GRANDVIEW, TX 100.000 0.00 0.00
6. STRICKLAND, HAYDEN ARTESIA, NM 100.000 0.00 0.00
B912 DOUBLE MUGGING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. FRIESENHAHN, CASH SAN ANTONIO 12.210 10.00 80.00
2. BELL, CORY VAN HORN, TX 100.000 0.00 0.00
G0912 BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. COATES, ADDISON (N/M) MERTZON, TX 15.355 0.00 216.00
2. HARDIN, ADLEY NEWCASTLE 15.359 9.00 144.00
3. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 15.884 8.00 0.00
4. CIMBIE, PAISLEY IRA 17.031 7.00 0.00
5. WATTS, WHITLEY BOERNE, TX 18.374 6.00 0.00
6. HAWKINS, HAYVA BOYD, TX 21.337 5.00 0.00
7. GENTRY, RILEY DENTON, TX 22.267 4.00 0.00
8. RADER, MCKYNZIE ODESSA 100.000 0.00 0.00
G0912 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. HAWKINS, HAYVA BOYD, TX 2.400 10.00 225.00
2. LOESCH, ABBY KATE BIG SPRING, TX 100.000 0.00 0.00
3. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
4. GENTRY, RILEY DENTON, TX 100.000 0.00 0.00
5. COATES, ADDISON (N/M) MERTZON, TX 100.000 0.00 0.00
G0912 GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. KENDRICK, MAYSA COLORADO CITY 10.690 10.00 189.00
2. COATES, ADDISON (N/M) MERTZON, TX 11.370 0.00 126.00
3. HAWKINS, HAYVA BOYD, TX 12.970 7.50 0.00
4. LOESCH, ABBY KATE BIG SPRING, TX 12.970 7.50 0.00
5. CARLISLE, CHANCEE JO MULLIN 16.460 6.00 0.00
6. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 19.410 5.00 0.00
7. GENTRY, RILEY DENTON, TX 100.000 0.00 0.00
G0912 JP BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. HAWKINS, HAYVA BOYD, TX 2.860 10.00 90.00
2. LOESCH, ABBY KATE BIG SPRING, TX 100.000 0.00 0.00
G0912 POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. HARDIN, ADLEY NEWCASTLE 22.507 10.00 135.00
2. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 27.053 9.00 90.00
3. GENTRY, RILEY DENTON, TX 39.467 8.00 0.00
4. HAWKINS, HAYVA BOYD, TX 100.000 0.00 0.00
5. WATTS, WHITLEY BOERNE, TX 100.000 0.00 0.00
G1315 BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. DREW, TALON COMANCHE, TX 15.237 10.00 234.00
2. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 15.603 9.00 175.50
3. AVILAS, MYA DUBLIN, TX 15.605 8.00 117.00
4. LOESCH, AVA BIG SPRING, TX 16.062 7.00 58.50
5. PAGE, KIRKLYNN (N/M) BALLINGER, TX 16.488 0.00 0.00
6. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 16.749 5.00 0.00
7. AVILAS, ALEXA DUBLIN, TX 16.833 4.00 0.00
8. MCFADDEN, MOLLY LORAINE, TX 20.016 3.00 0.00
9. SCHMIDT, ADDISON GAIL 20.823 2.00 0.00
10. HOLMS, DLAINEY CROWLEY, TX 20.910 1.00 0.00
11. CANERDAY, MESA BALLINGER, TX 21.540 0.00 0.00
12. BEAVERS, SALLY COLORADO CITY 21.877 0.00 0.00
13. MCELWEE, AUDREY LAMESA, TX 100.000 0.00 0.00
G1315 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. SCHOVAJSA, ELIZABETH (N/M) WATER VALLEY, TX 2.660 0.00 240.00
2. LOESCH, AVA BIG SPRING, TX 2.940 9.00 160.00
3. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 3.070 8.00 0.00
4. AVILAS, MYA DUBLIN, TX 100.000 0.00 0.00
5. BILLINGS, CEALY TARPLEY, TX 100.000 0.00 0.00
6. AUTREY, ACEY ABILENE, TX 100.000 0.00 0.00
7. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
8. CANERDAY, MESA BALLINGER, TX 100.000 0.00 0.00
G1315 GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. MCELWEE, AUDREY LAMESA, TX 7.160 10.00 162.00
2. AUTREY, ACEY ABILENE, TX 7.790 9.00 108.00
3. LOESCH, AVA BIG SPRING, TX 8.280 8.00 0.00
4. MCELWEE, JESSIE LAMESA, TX 9.180 7.00 0.00
5. CANERDAY, MESA BALLINGER, TX 16.260 6.00 0.00
6. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 18.300 5.00 0.00
G1315 JP BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 2.880 10.00 150.00
2. LOESCH, AVA BIG SPRING, TX 3.010 9.00 0.00
3. SCHOVAJSA, ELIZABETH (N/M) WATER VALLEY, TX 100.000 0.00 0.00
G1315 POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 21.262 10.00 162.00
2. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 21.602 9.00 108.00
3. DREW, TALON COMANCHE, TX 23.694 8.00 0.00
4. PAGE, KIRKLYNN (N/M) BALLINGER, TX 27.727 0.00 0.00
5. AVILAS, ALEXA DUBLIN, TX 32.298 6.00 0.00
6. SCHMIDT, ADDISON GAIL 100.000 0.00 0.00
G1619 BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. STRICKLAND, RYLEE ARTESIA, NM 15.465 10.00 225.00
2. MOORE, MICHELLE MIDLAND, TX 15.632 9.00 135.00
3. SCHMIDT, KAMBELL GAIL 15.871 8.00 90.00
4. MCCOY, KALLI GOLDTHWAITE, TX 15.877 7.00 0.00
5. LAWRENCE, ABBEY COMANCHE, TX 15.950 6.00 0.00
6. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 16.118 5.00 0.00
7. DREW, TAYLOR COMANCHE, TX 16.274 4.00 0.00
8. WOOD, REESE MIDLAND 20.761 3.00 0.00
9. WILSON, SAVANNAH MIDLAND, TX 25.564 2.00 0.00
10. CUMBIE, LANDRY IRA 28.042 1.00 0.00
G1619 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 1.880 10.00 180.00
2. DREW, TAYLOR COMANCHE, TX 3.190 9.00 120.00
3. MCCOY, KALLI GOLDTHWAITE, TX 100.000 0.00 0.00
4. ELLIOTT, CAILYN (N/M) CHRISTOVAL, TX 100.000 0.00 0.00
5. STRICKLAND, RYLEE ARTESIA, NM 100.000 0.00 0.00
G1619 GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 6.570 10.00 135.00
2. WILSON, SAVANNAH MIDLAND, TX 12.960 9.00 0.00
3. WOOD, REESE MIDLAND 15.570 8.00 0.00
G1619 JP BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. STRICKLAND, RYLEE ARTESIA, NM 11.990 10.00 180.00
2. ELLIOTT, CAILYN (N/M) CHRISTOVAL, TX 100.000 0.00 0.00
3. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 100.000 0.00 0.00
G1619 POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. CUMBIE, LANDRY IRA 20.258 10.00 189.00
2. MCCOY, KALLI GOLDTHWAITE, TX 21.316 9.00 126.00
3. WILSON, SAVANNAH MIDLAND, TX 22.280 8.00 0.00
4. LAWRENCE, ABBEY COMANCHE, TX 22.869 7.00 0.00
5. DREW, TAYLOR COMANCHE, TX 30.357 6.00 0.00
6. SCHMIDT, KAMBELL GAIL 36.312 5.00 0.00
7. MOORE, MICHELLE MIDLAND, TX 100.000 0.00 0.00