Scores Listing for Sweetwater #3(10/28/2023-SWEETWATER TX)

Results as of 04/15/2024 @ 22:44

(N/M)=Non-Member
(HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

13-15 DALLY TR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WALKER, HOLT (HL) ACKERLY, TX 16.710 10.00 150.00
2. MCELWEE, AUDREY (HD) LAMESA, TX 16.710 10.00 150.00
3. LOESCH, AVA (HL) BIG SPRING 100.000 0.00 0.00
4. WALKER, HOLT (HL) ACKERLY, TX 100.000 0.00 0.00
5. WEEKLEY, BLAKE (HD) BOERNE 100.000 0.00 0.00
6. WEEKLEY, BLAKE (HD) BOERNE, TX 100.000 0.00 0.00
16-19 DALLY TR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WHITE, KAMERYN (HD) STEPHENVILLE, TX 15.320 10.00 150.00
2. POWLEDGE, RENDON (HL) GRANDVIEW, TX 15.320 10.00 150.00
3. ROBERTSON, LOGAN (HL) SANTA ANNA, TX 21.440 9.00 100.00
4. WHITE, KAMERYN (HD) STEPHENVILLE, TX 21.440 9.00 100.00
5. BURTON, HONDO (HL) SWEETWATER, TX 26.860 8.00 0.00
6. BURTON, HEGAN (HD) SWEETWATER, TX 26.860 8.00 0.00
7. BURTON, HEGAN (HL) SWEETWATER, TX 100.000 0.00 0.00
8. POWLEDGE, RENDON (HL) GRANDVIEW, TX 100.000 0.00 0.00
9. ROBERTSON, LOGAN (HD) SANTA ANNA, TX 100.000 0.00 0.00
10. BURTON, HONDO (HD) SWEETWATER, TX 100.000 0.00 0.00
8U BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 17.777 10.00 180.00
2. CANERDAY, RIATTA BALLINGER, TX 18.040 9.00 0.00
3. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 18.686 8.00 0.00
4. SCHMIDT, BERKLEY GAIL 100.000 0.00 0.00
8U BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 4.700 10.00 160.00
2. LOESCH, PISTOL BIG SPRING 100.000 0.00 0.00
3. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 100.000 0.00 0.00
4. CANERDAY, RIATTA BALLINGER, TX 100.000 0.00 0.00
8U DOUBLE MUGGING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LOESCH, PISTOL BIG SPRING 19.480 10.00 80.00
2. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 36.610 9.00 0.00
8U GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 12.740 10.00 162.00
2. LOESCH, PISTOL BIG SPRING 15.120 9.00 108.00
3. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 20.170 8.00 0.00
4. CANERDAY, RIATTA BALLINGER, TX 25.750 6.00 0.00
5. BURTON, HATTIE JO SWEETWATER, TX 26.490 5.00 0.00
8U POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. JAMESON, JORDYN CARLSBAD, TX 21.979 10.00 135.00
2. CANERDAY, RIATTA BALLINGER, TX 23.197 9.00 90.00
3. BELL, KIMBER VAN HORN, TX 24.711 8.00 0.00
4. LOESCH, PISTOL BIG SPRING 31.280 7.00 0.00
5. SCHMIDT, BERKLEY GAIL 100.000 0.00 0.00
912 COED JP DM
Place Member Name City Time Points $ Won
1. CAVATAIO, CAUL LINDALE, TX 12.360 10.00 120.00
2. BELL, CORY VAN HORN, TX 16.300 9.00 0.00
3. WORKMAN, ROAN POST, TX 100.000 0.00 0.00
B0912 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. FRIESENHAHN, CASH SAN ANTONIO, TX 3.130 10.00 160.00
2. BELL, CORY VAN HORN, TX 100.000 0.00 0.00
3. CAVATAIO, CAUL LINDALE, TX 100.000 0.00 0.00
4. WORKMAN, ROAN POST, TX 100.000 0.00 0.00
B0912 TIE-DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. BELL, CORY VAN HORN, TX 18.490 10.00 160.00
2. WORKMAN, ROAN POST, TX 40.050 9.00 0.00
3. FRIESENHAHN, CASH SAN ANTONIO, TX 100.000 0.00 0.00
4. CAVATAIO, CAUL LINDALE, TX 100.000 0.00 0.00
B1315 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. EAKIN, DEVON PECOS, TX 2.910 10.00 250.00
2. WALKER, HOLT ACKERLY, TX 100.000 0.00 0.00
3. BOEGNER, TRENT STEPHENVILLE, TX 100.000 0.00 0.00
4. FUCHS, RUSTYN BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
5. LAWRENCE, HUNTER COMANCHE, TX 100.000 0.00 0.00
B1315 JP TIE-DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. BOEGNER, TRENT STEPHENVILLE, TX 16.120 10.00 150.00
2. EAKIN, DEVON PECOS, TX 16.830 9.00 100.00
3. BEGEMAN, JAXON (N/M) ELECTRA, TX 17.500 0.00 0.00
4. WALKER, HOLT ACKERLY, TX 100.000 0.00 0.00
5. FUCHS, RUSTYN BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
B1315 TIE-DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. EAKIN, DEVON PECOS, TX 12.410 10.00 180.00
2. LAWRENCE, HUNTER COMANCHE, TX 32.880 9.00 120.00
3. WALKER, HOLT ACKERLY, TX 35.820 8.00 0.00
4. FUCHS, RUSTYN BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
5. BEGEMAN, JAXON (N/M) ELECTRA, TX 100.000 0.00 0.00
6. BOEGNER, TRENT STEPHENVILLE, TX 100.000 0.00 0.00
B1619 JP TIE DOWN
Place Member Name City Time Points $ Won
1. GROTE, DILLON (N/M) , 10.020 0.00 252.00
2. POWLEDGE, RENDON GRANDVIEW 10.930 9.00 168.00
3. BURTON, HONDO SWEETWATER, TX 14.590 8.00 0.00
4. SMITH, TUCKER EARLY, TX 15.130 7.00 0.00
5. SHELTON, JAKE KRUM, TX 100.000 0.00 0.00
6. EAKIN, WYATT VERNON, TX 100.000 0.00 0.00
7. ROBERTSON, LOGAN SANTA ANNA, TX 100.000 0.00 0.00
B1619 STEER WRESTLI
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WHITT, LANE STEPHENVILLE, TX 3.860 10.00 100.00
2. SHELTON, JAKE KRUM, TX 5.230 9.00 0.00
B1619 TIE DOWN CR
Place Member Name City Time Points $ Won
1. GROTE, DILLON (N/M) , 10.930 0.00 252.00
2. BURTON, HONDO SWEETWATER, TX 12.290 9.00 168.00
3. POWLEDGE, RENDON GRANDVIEW 12.590 8.00 0.00
4. SMITH, TUCKER EARLY, TX 13.120 7.00 0.00
5. EAKIN, WYATT VERNON, TX 16.490 6.00 0.00
6. ROBERTSON, LOGAN SANTA ANNA, TX 100.000 0.00 0.00
7. SHELTON, JAKE KRUM, TX 100.000 0.00 0.00
B912 DOUBLE MUGGING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. FRIESENHAHN, CASH SAN ANTONIO, TX 9.610 10.00 160.00
2. WORKMAN, ROAN POST, TX 15.680 9.00 0.00
3. BELL, CORY VAN HORN, TX 23.360 8.00 0.00
4. CAVATAIO, CAUL LINDALE, TX 100.000 0.00 0.00
G0912 BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. HARDIN, ADLEY NEWCASTLE 17.540 10.00 189.00
2. GENTRY, RILEY DENTON, TX 19.462 9.00 126.00
3. WATTS, WHITLEY BOERNE 20.548 8.00 0.00
4. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 20.641 7.00 0.00
5. POE, DEEDRIA ODESSA 25.601 6.00 0.00
6. HAWKINS, HAYVA BOYD, TX 100.000 0.00 0.00
7. RADER, MCKYNZIE ODESSA 100.000 0.00 0.00
G0912 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. HAWKINS, HAYVA BOYD, TX 2.930 10.00 180.00
2. GENTRY, RILEY DENTON, TX 100.000 0.00 0.00
3. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
4. LOESCH, ABBY KATE BIG SPRING 100.000 0.00 0.00
G0912 GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. HAWKINS, HAYVA BOYD, TX 9.250 10.00 162.00
2. LOESCH, ABBY KATE BIG SPRING 9.980 9.00 108.00
3. GENTRY, RILEY DENTON, TX 15.000 8.00 0.00
4. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 20.810 6.00 0.00
5. KENDRICK, MAYSA COLORADO CITY 100.000 0.00 0.00
G0912 JP BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LOESCH, ABBY KATE BIG SPRING 3.090 10.00 135.00
2. GENTRY, RILEY DENTON, TX 100.000 0.00 0.00
3. HAWKINS, HAYVA BOYD, TX 100.000 0.00 0.00
G0912 POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. HARDIN, ADLEY NEWCASTLE 23.100 10.00 135.00
2. WATTS, WHITLEY BOERNE 23.166 9.00 90.00
3. GENTRY, RILEY DENTON, TX 29.004 8.00 0.00
4. HAWKINS, HAYVA BOYD, TX 38.359 7.00 0.00
5. SPRINGER, RAYLEE BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
G1315 BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 17.143 10.00 270.00
2. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 17.373 9.00 162.00
3. AVILAS, ALEXA DUBLIN 17.713 8.00 108.00
4. LOESCH, AVA BIG SPRING, TX 17.828 7.00 0.00
5. SCHMIDT, ADDISON GAIL 18.225 6.00 0.00
6. CANERDAY, MESA BALLINGER, TX 18.348 5.00 0.00
7. MCFADDEN, MOLLY LORAINE, TX 21.632 4.00 0.00
8. HOLMS, DLAINEY CROWLEY, TX 22.769 3.00 0.00
9. DREW, TALON COMANCHE, TX 23.086 2.00 0.00
10. AVILAS, MYA DUBLIN 24.367 1.00 0.00
11. KINGTON, PAYTON PECOS 28.423 0.00 0.00
12. BEAVERS, SALLY COLORADO CITY, TX 100.000 0.00 0.00
G1315 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 2.960 10.00 250.00
2. LOESCH, AVA BIG SPRING 100.000 0.00 0.00
3. AUTREY, ACEY ABILENE 100.000 0.00 0.00
4. CANERDAY, MESA BALLINGER, TX 100.000 0.00 0.00
5. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 100.000 0.00 0.00
G1315 GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. AUTREY, ACEY ABILENE 7.260 10.00 189.00
2. LOESCH, AVA BIG SPRING 9.450 9.00 126.00
3. MCELWEE, JESSIE LAMESA, TX 9.650 8.00 0.00
4. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 12.400 7.00 0.00
5. MCCREA, CARLEIGH STERLING CITY 12.600 6.00 0.00
6. CANERDAY, MESA BALLINGER, TX 17.560 5.00 0.00
7. MCELWEE, AUDREY LAMESA, TX 18.210 4.00 0.00
G1315 JP BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. LOESCH, AVA BIG SPRING 2.940 10.00 100.00
2. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 100.000 0.00 0.00
G1315 POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WEEKLEY, BLAKE BOERNE 21.805 10.00 162.00
2. SCHMIDT, ADDISON GAIL 22.573 9.00 108.00
3. SPRINGER, RILYNN REIN BRADY, TX 25.354 8.00 0.00
4. AVILAS, ALEXA DUBLIN 27.095 7.00 0.00
5. DREW, TALON COMANCHE, TX 27.230 6.00 0.00
6. KINGTON, PAYTON PECOS 27.637 5.00 0.00
G1619 BARRELS
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WHITE, KAMERYN STEPHENVILLE, TX 17.267 10.00 189.00
2. MCCOY, KALLI GOLDTHWAITE 17.934 9.00 126.00
3. LAWRENCE, ABBEY COMANCHE, TX 17.938 8.00 0.00
4. SCHMIDT, KAMBELL GAIL 17.960 7.00 0.00
5. DREW, TAYLOR COMANCHE, TX 18.347 6.00 0.00
6. WILSON, SAVANNAH MIDLAND, TX 22.232 5.00 0.00
7. WOOD, REESE MIDLAND 23.834 4.00 0.00
G1619 BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 3.230 10.00 240.00
2. WHITE, KAMERYN STEPHENVILLE, TX 3.830 9.00 0.00
3. MCCOY, KALLI GOLDTHWAITE 100.000 0.00 0.00
4. DREW, TAYLOR COMANCHE, TX 100.000 0.00 0.00
G1619 GOAT TYING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. WHITE, KAMERYN STEPHENVILLE, TX 7.880 10.00 180.00
2. WOOD, REESE MIDLAND 8.830 9.00 0.00
3. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 10.180 8.00 0.00
4. WILSON, SAVANNAH MIDLAND, TX 13.840 7.00 0.00
G1619 JP BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points $ Won
1. AUTREY, ALLI ABILENE, TX 100.000 0.00 60.00
2. WHITE, KAMERYN STEPHENVILLE, TX 100.000 0.00 60.00
G1619 POLE BENDING
Place Member Name City Time Points $ Won
1. MCCOY, KALLI GOLDTHWAITE 21.496 10.00 135.00
2. WILSON, SAVANNAH MIDLAND, TX 22.774 9.00 90.00
3. LAWRENCE, ABBEY COMANCHE, TX 23.934 8.00 0.00
4. SCHMIDT, KAMBELL GAIL 27.190 7.00 0.00
5. DREW, TAYLOR COMANCHE, TX 36.263 6.00 0.00